مهدی حاجی قاسمی

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج گفت: سینما هجرت و ساختمان های اطراف باید به عنوان بافت تاریخی، گردشگری حفظ شوند و تخریب آن به منظور تعریض خیابان تهران و روان سازی ترافیک به صلاح نیست.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، مهدی حاجی قاسمی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر تملک و تخریب سینما هجرت در آینده ای نزدیک اظهار کرد: سینما هجرت یکی از نمادهای خاطره انگیز و نوستالژیک شهر است و همراه با ساختمان های اطراف می تواند به یک بافت تاریخی گردشگری تبدیل شود که در آینده نیز بخشی از هویت و گذشته کرج را برای شهروندان بازگو نماید.

 وی افزود: گرچه تملک خیابان تهران در طرح تفصیلی گنجانده شده اما جزو اولویت ها نیست و با تخریب سینما هجرت نیز مشکل خاصی حل نمی شود و چنانچه شهرداری تصمیم جدی برای آن مجموعه نگرفته، به همان صورت حفظ و حتی بازسازی و مرمت نیز شود تا به عنوان یکی فضاهای خاطره انگیز شهر برای آیندگان حفظ شود.

اکثر موضوعات مطروحه در کمیسیون معاملات شرکت کننده ای ندارد

حاجی قاسمی ادامه داد: موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، جلسات کمیسیون معاملات است که بیش از 70 درصد موضوعات مطروحه در آن شرکت کننده ای ندارد و تجدید می شوند. ظاهراً شهرداری به صرف انتشار آگهی مناقصات در رسانه ها قادر به حل مشکل نیست و امیدواریم با بررسی بیشتر موضوع به شرایطی برسیم که قراردادها منعقد شده و کارهای عمرانی در سطح شهر کلنگ زنی و آغاز شوند. اعضای شورا و کمیسیون عمران از این بابت دغدغه مند هستند و انتظار داریم تا اقدام عاجلی برای آن صورت پذیرد.

رییس کمیسیون عمران شورای پنجم کرج با قدردانی از اقدامات شهرداری این کلانشهر جهت بازگشایی معبری در شاهین ویلا، خواستار تداوم پیگیری ها به منظور تملک املاک باقی مانده در خیابان نهم این منطقه شد تا یکی از مطالبات دیرین ساکنین منطقه محقق شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =