سارا دشت گرد-رییس کمیسیون مرکز پژوهش ها ومطالعات راهبردی شورا

رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج از افزایش بهای خدمات در آرامستان بهشت سکینه (س) انتقاد کرد و خواستار مدارای بیشتر با مردم در شرایط نامناسب اقتصادی شد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، سارا دشت‌گرد خواستار مدارای بیشتر با مردم در شرایط کنونی شد و اظهار کرد: حداقل در موضوعات این چنینی می توان عادلانه تر برخورد کرد تا فشار بیشتری به شهروندان به ویژه افراد کم برخوردار وارد نشود.

 وی افزود: تعدادی از شهروندان حتی برای استفاده از تاکسی و اتوبوس جهت جابه جایی در سطح شهر در تنگنا هستند و به جهت فشار اقتصادی بسیاری از ابعاد زندگی آنها تحت الشعاع قرار گرفته است و مدیریت شهری در مسائلی همچون دفن اموات نباید به دنبال دریافت هزینه های بیشتر از مردم باشد، چرا که این هزینه ها برای کسانی که عزیزان شان بدرود حیات می گوید، اجتناب ناپذیر است و گرانی های این چنینی آرامش روانی را از مردم سلب می کند.

 دشت‌گرد ادامه داد: طبق توضیحات ارائه شده قیمت قبور در قطعات مختلف متفاوت است و کسی که آرامگاه ابدی اش را در نبش قطعه خریداری می کند، به نسبت بخش های داخلی تر باید هزینه بیشتری پرداخت کند؛ به نظر بنده این ها توجیه مناسبی برای گران کردن بهای خدمات نیست و ظاهراً ما قصد انتقال اختلاف طبقاتی از روی زمین به زیر زمین را داریم! این مسائل با روح اختلاف زدایی از طبقات اجتماعی منافات دارد.

این مسئول تصریح کرد: به راستی دو نرخی کردن قیمت قبور چه معنایی می تواند داشته باشد، ظاهرا می خواهیم به هر بهانه ای برای افزایش بهای خدمات چنگ بزنیم. تقسیم فضای قطعات آرامستان به درجه یک و دو به کرامت انسانی شهروندان خدشه وارد می سازد و برعکس ما باید اخلاقیات را در فضایی همچون گورستان که آکنده از یادِ سفر آخرت است، حکمفرما کنیم نه اینکه تجارت دنیویی را در آنجا رواج دهیم!

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =