حمید رضا عسگری

سختی مشاغل سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج در بخش‌های مختلف انکار ناپذیر است لیکن لازم بود این موضوع توسط کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان‌آور مورد ارزیابی دقیق و کارشناسی قرار گیرد که با دعوت این کمیته جهت بازدید از بخش‌های مختلف سازمان محقق شد.

حمیدرضا عسگری در گفت و گو با پایگاه خبری کرج امروز با اشاره به حضور اعضای کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان آور استان البرز در سازمان آرامستان‌ها اظهار داشت: کارکنان سازمان آرامستان‌ها به واسطه شغلی که دارند، با مشکلات زیادی در زندگی فردی و اجتماعی مواجه هستند.

وی با اشاره به اینکه به رغم این مشکلات، انتظارات کارکنان برآورده نشده، ادامه داد: در تلاشیم با معرفی تبعات روحی و جسمانی کار در این سازمان، گام‌های جدی برای برآوردن بخشی از نیازهای شاغلان این سازمان برداریم.

رییس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج افزود: طبق آسیب شناسی غیر رسمی صورت گرفته توسط کارشناسان، نشانه های فرسودگی شغلی که یکی از مهمترین ویژگی مشاغل سخت است که در کارکنان این سازمان وجود دارد.

این مسئول توضیح داد: بر این اساس نیاز پژوهشی جهت انجام مطالعات کاربردی در خصوص تعیین میزان فرسودگی شغلی و عوامل استرس‌زای کارکنان این سازمان به معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اعلام شده تا بتوان بر مبنای پژوهش علمی به راهکارهای اجرایی در این زمینه دست پیدا کرد.

عسگری ادامه داد: طی بازدید صورت گرفته از بخش‌های مختلف سازمان و همچنین گفت و گو با مدیران و کارشناسان، تمامی موارد توسط اعضا برداشت و مورد بحث و بررسی قرار گرفت که امید می رود در ارزیابی نهایی تمامی ابعاد روحی، روانی و فیزیکی مشاغل موجود در سازمان نیز تا حصول نتیجه مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: در صورت حصول نتیجه و تائید کمیته مذکور، کلیه پرسنل از مزایای مشاغل سخت و زیان آور و بازنشستگی زود هنگام مطابق با ماده ۵۲، ۶۱ و ۶۵ قانون کار و ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی و آیین‌نامه‌های مذکور برخوردار خواهند شد.

گفتی است، اعضای کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان آور استان متشکل از مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی، رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز، جمعی از کارشناسان معاونت بهداشتی اداره کل بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان البرز و طب کار سازمان تامین اجتماعی استان البرز به دعوت ریاست سازمان در گلزار شهدای بهشت سکینه (س) حضور یافته و به بررسی ابعاد موضوع در حوزه های مختلف پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =