پیاده راه

حاشیه رودخانه کرج، ارتفاعات بیجی، نهر دلمبر از نقاط مستعد گردشگری کرج به شمار می روند که کار احداث پیاده راه و پیست دوچرخه سواری در آن ها در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، پیمان بضاعتی پور در حاشیه بازدید از پروژه احداث مرکز گردشگری نهر دلمبر با تاکید بر اهمیت بهسازی، حفظ و نگهداری عرصه های فضای سبز کرج اظهار داشت: تکامل و تراکم در شهرها و محدودیت های خاص زندگی شهر نشینی موجب می شود تا انسان به دنبال گریزگاهی باشد تا زمانی را برای تفریح، استراحت و ترمیم قوای فکری و جسمی خود اختصاص دهد.

وی با اشاره به شاخص های خاص عمرانی در پروژه نهر دلمبر گفت: یکی از بخش های ویژه این پروژه احداث مسیر تندرستی به همراه پیست دوچرخه سواری مجاور هر کدام به عرض ۴ متر و طول ۲ کیلومتر است که زمینه دسترسی شهروندان به صورت پیاده وسواره را از خیابان لاله ۱ شرقی تا دهکده تفریحی گردشگری باغستان را فراهم می کند.

این مسئول احداث فضای استراحت، نورپردازی ویژه و استقرار مبلمان شهری را از اقدامات انجام شده در این مسیرها عنوان کرد و یادآور شد:  هرچه فضای گفت و گو و سطح تعاملات اجتماعی افراد افزایش یابد نشاط و سرزندگی اجتماعی نیز گسترش می یابد که منجر به سلامت جامعه شهری خواهد بود.

بضاعتی پور طراحی پهنه ها و مسیر های پیاده روی و دوچرخه سواری را به مثابه راهبردی موثر در گسترش گردشگری دانسته و افزود: امروز پیاده راه ها ضامن سلامت انسان ها هستند و ترغیب شهروندان به پیاده روی و دوچرخه سواری از راهکارهایی است که صاحب نظران در کنار اهدافی مانند تامین آسایش ساکنان شهر ،کاهش آلودگی های محیطی و افزایش گردشگری درون شهری در قبال توسعه شهرها پیشنهاد می کنند.

وی در بخش دیگری از ایجاد آبگیر به ظرفیت ۲۴ هزار متر مکعب با تاج آبگیری که پل ارتباطی در مسیر تندرستی و پیست دوچرخه سواری است خبر داد و گفت: احداث پل عابر پیاده قوسی در انتهای خیابان لاله ۲ شرقی به عرض ۴ متر و طول ۲۴ متر با سازه های فلزی خرپایی حدود ۱۵۰ تن، بخش دیگری از این پروژه به شمار می رود.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ادامه داد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برای اجرای طرح های متنوع مثل احداث مرکز گردشگری در حاشیه رودخانه کرج، ارتفاعات بیجی، نهر دلمبر و دهکده تفریحی گردشگری باغستان آمادگی کامل دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =