شهید

نامِ کوچه و خیابان ها؟ این کمترین کاری است که می شود انجام داد؛ وجب به وجبِ این سرزمین را باید به نام شهدا مزین کرد.

پایگاه خبری کرج امروز / مصطفی فراغت هشت سال کم نیست. هم در گرمای جنوب، هم در سرمای غرب. هم در دشت های وسیع، هم در کوه های بلند. هم در شب های تاریک، هم در روزهای روشن. به راستی رمزِ ماندگاری این همه مقاومت چه بود؟

با مقایسه امروز و دیروز از این همه "با هم" بودن می مانم؛ از این همه خلوص؛ از این همه یکرنگی، از این همه شجاعت. امروز به قدری مشغول شده ایم که تاب مراقبت از مادر را هم نداریم؛ اما دیروز؛ مردانی از جنسِ غیرت و شهامت؛ هشت سال جانانه از این سرزمین دفاع کردند؛ و چه نمایشی دلپذیرتر از این همه عشق و مقاومت و ایثار. حالا این نام ها نباید جای جایِ سرزمین مان باشند؟ حالا این مادرانی که در فراق پسر  غصه می خورند نباید به نام شان که به کوچه ها و خیابان ها رنگ می بخشد، دل خوش باشند؟

نامِ کوچه و خیابان ها! این کمترین کاری است که می شود انجام داد؛ وجب به وجبِ این سرزمین را باید به نام شهدا مزین کرد؛ تا در خاطرمان بماند برای حفظ این خاک چه خون هایی ریخته؛ چه پدر و مادرهایی غصه دار و چه سرو قامتانی به مُشتی استخوان تبدیل و درونِ پارچه ای آرام گرفتند.

شهدا آبروی نظام هستند

شهردار کرج با اشاره به اینکه راه شهدا باید ادامه پیدا کند، اظهار داشت: شهدا آبروی نظام هستند و بازی با نام شهدا با واکنشهای جدی از سوی مردم و مسئولین روبرو خواهد شد.

علی کمالی زاده با بیان اینکه نامگذاری معابر و خیابان‌ها به نام شهدا اقدام بسیار کوچکی برای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: ما با هر شیوه و راهی که می شناسیم باید به دنبال زنده نگه داشتن نام و یاد کسانی باشیم که از همه ی وجود خود برای استقلال، آزادی و امنیت کشور گذشتند.

این مسئول نام و یاد شهدا را در تمام زمان‌ها و مکان‌ها جاری دانست و خاطرنشان کرد: شهدا تا همیشه در حافظه تاریخی این سرزمین باقی خواهد ماند و هیچ کسی نمی تواند خللی در آن ایجاد کند

شهردار با تاکید بر حفظ آرمان‌های شهدا اظهار کرد: تا زمانیکه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه زنده است هیچ یک از اهداف دشمنان محقق نخواهد شد و ایران در اوج اقتدار باقی می ماند.

کمالی زاده با اشاره به برنامه ریزی دشمنان برای کم رنگ کردن جایگاه شهید افزود: دشمنان در نظر دارند هر چه را که تداعی‌کننده دوران دفاع مقدس است را از ذهن و خاطر مردم پاک کنند چون به خوبی می‌دانند ملتی که با مفهوم ایثار و شهادت بیگانه باشد، نفوذپذیر بوده و در حقیقت هیچ ندارد.

وی با بیان اینکه هویت ما با نام شهدا و ایثارگران گره خورده و قطعاً تا روزی که این کشور مسیر خودش را ادامه می‌دهد نام و یاد شهدا باید حفظ شود، یادآود شد: شهدا اسطوره هایی هستند که صیانت از آرمان‌های آنها به‌ عنوان سرمایه ای بزرگ وظیفه همه ماست.

شهردار کرج با بیان اینکه از شهروندان تقاضا می کنم در صورت مشاهده نقصی در تابلوهایی که به نام شهدا در کوچه ها و خیابان ها مزین شده موضوع را به سامانه ۱۳۷ گزارش دهند، یادآور شد: شهروندان کوچه های بی نام را هم به این سامانه گزارش دهند تا بلافاصله موضوع به اطلاع معاونت خدمات شهری رسیده تا برای ترمیم و یا نصب مجدد تابلوها اقدام شود. ضمن آنکه معاونت فرهنگی نیز بر روی روند اجرایی این موضوع به صورت ویژه نظارت می کند که باید قدردانی کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =