بازدید از قطار شهری

تکمیل این پروژه از ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا ایستگاه چهارراه طالقانی به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی و حدود ۲۵ میلیون یورو اعتبار ارزی نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز محمدجواد رستمی در حاشیه  بازدید از پروژه خط دو قطار شهری کرج با اشاره به اینکه فاز یک و دو این پروژه به طول ۲۷ کیلومتر است، اظهار کرد: در فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج که ۱۵ کیلومتر طول دارد و از میدان  شهید سلطانی تا بعد از دانشگاه خوارزمی کرج است ، عملیات تکمیل در حال انجام است.

مدیر اجرایی فاز یک پروژه خط دو قطار شهری کرج افزود: ایستگاه جهانشهر یا همان چهاراه طالقانی خط دو قطارشهری کرج ، ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا اول بهمن ماه سال جاری فضای عمومی آن مشتمل بر نازک کاری، سقف و یا دیوار چینی ها به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: در پایان سال ۹۹  نیز از ایستگاه چهار راه طالقانی قطار به سمت ۴۵ متری گلشهر به طول ۵.۵ کیلومتر حرکت خواهد کرد.

رستمی بیان کرد: از سال ۹۴ کار پروژه قطارشهری کرج متوقف شده بود و بعد از  شروع کار شورای پنجم اعتبار به پروژه تزریق شد به طوریکه که طی ۱۹ ماه گذشته بالغ بر۵.۷ درصد پروژه پیشرفت داشته است.

وی ادامه داد: پروژه فاز یک خط ۲ قطارشهری کرج از ایستگاه ۴۵متری گلشهر تا ایستگاه چهارراه طالقانی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی و حدود ۲۵ میلیون یورو اعتبار ارزی نیاز دارد.

این مسئول با اشاره به وضعیت تامین تجهیزات مورد نیاز این پروژه توضیح داد:  بخشی از تجهیزات وارداتی خریداری شده و بخش دیگر نیز از اسفندماه خریداری خواهد شد.

مدیر فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج توضیح داد: عملیات ریل گذاری در فاز یک خط ۲ و حد فاصل ایستگاه های چهاراه طالقانی تا ۴۵ متری گلشهر از اواخر آذرماه امسال شروع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه ۴۵متری گلشهر نیز ۷۸.۵  درصد پیشرفت فیزیکی داشته گفت: درتمامی ایستگاه‌های این خط ، نصب پله‌های فرار و  آسانسور مخصوص سالمندان و معلولین در دستور کار قرار گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =