سارا دشت گرد-رییس کمیسیون مرکز پژوهش ها ومطالعات راهبردی شورا

افراد ساکن در شهرها بایستی بهای خدمات شهر و تولید پسماند را بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، سارا دشت گرد در هشتاد و دومین کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و املاک اظهار داشت: فرهنگ پرداخت عوارض و رابطه مستقیم آن با کیفیت زندگی شهری و برخورداری مردم از خدمات شهرداری باید در میان شهروندان نهادینه شود، تا آنها نسبت به پرداخت به موقع مالیات و عوارض شهری و بهای خدمات شهر ترغیب شوند.

وی با بیان اینکه شهرداری باید از طریق حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی در جهت ترویج این فرهنگ تلاش کند، افزود: طبق قانون، شهرداری سازمان مردم نهادی است که وظیفه تأمین بخش اعظمی از نیازهای شهری شهروندان را بر عهده دارد و هزینه خدمات ارائه شده را با استفاده از مکانیزم خاصی که عوارض شهری و بهای خدمات نامیده می شود از ساکنان حقیقی و حقوقی آن شهر دریافت می کند.

این مسئول بیان کرد: مدیریت شهری ضمن فرهنگسازی در این زمینه، باید اعتماد و رضایت شهروندان را بیش از پیش جلب کند، تا شهروندان نیز با شهرداری همکاری و مشارکت داشته باشند، باید فرهنگی نهادینه شود تا مردم به اهمیت پرداخت بهای خدمات شهر پی ببرند و بدانند هزینه‌ای که پرداخت می کنند برای رفاه و آسایش خودشان صرف می شود.

دشت گرد خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا می‌کنیم بهای خدمات را پرداخت کنند تا از این طریق برای آبادانی بهتر شهر و بیش‌تر شدن سرعت اجرای پروژه‌های عمرانی به شهرداری کمک کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =