پایش پروژه های عمرانی دارای اولویت دار

مراحل جانمایی و ارسال اسناد مناقصه به منظوراحداث تعداد ۳۰ سالن قرائت خانه، زمین ورزشی و بازار روز در مناطق کم برخوردار کرج انجام شده و در حال تکمیل است. این مراکز به زودی در سطح شهر احداث و به بهره برداری خواهند رسید.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز، ششمین جلسه از پایش مرحله دوم پروژه های دارای اولویت سال ۹۹ امروز با حضور شهردار کرج در سالن جلسات این دستگاه برگزار شد.

احداث سالن های قرائت خانه، زمین های ورزشی و بازار روز در مناطق کم برخوردار که مورد تاکید شورای پنجم نیز بوده است، از مهمترین مباحث طرح شده در نشست روز جاری مدیران و مسئولان شهرداری کرج بود. جانمایی های مراکز مذکور به شرح زیر اعلام شد:

منطقه ۱: زمین ورزشی پارک آزادگان - قرائت خانه پارک طلوع

منطقه ۲: زمین ورزشی در پارک اطلسی – قرائت خانه در شیخ آباد

منطقه ۳: زمین ورزشی در پارک مهرگان – قرائت خانه در پارک مادر

منطثه ۴: زمین ورزشی در پارک هاشمی – قرائت خانه در پارک هاشمی

منطقه ۶: زمین ورزشی در پارک لاله – قرائت خانه در پارک پامچال

منطقه ۷: زمین ورزشی در پارک گل نرگس – قرائت خانه در پارک کاوه

منطقه ۸: زمین ورزشی در پارک بوعلی – قرائت خانه در پارک کوهسار

همچنین مقرر شد جانمایی زمین های ورزشی و سالن های قرائت خانه در مناطق ۵، ۹ و ۱۰ مجدد از سوی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری مورد بررسی قرار گیرد.

طبق اعلام علیرضا عاقلی، رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، جانمایی های انجام گرفته برای احداث بازارهای روز، طی هماهنگی با سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری کرج، برای بررسی و اعلام نظر در اختیار اداره کل املاک و مستغلات قرار گرفته است. به محض تایید جانمایی ها، مرحله تهیه اسناد مناقصه و انتخاب پیمانکار طرح انجام می گیرد.

موضوع اجرای پیاده راه ضلع غربی باغ سیب به عنوان دیگر طرح اولویت دار سال جاری در جلسه امروز مطرح شد. وجود اختلافاتی در خصوص پلاک های تعیین تکلیف نشده در این طرح، سبب شد پیگیری موضوع به برگزاری جلسه مشترک شهرداری با بنیاد مستضعفان موکول شود.

اسناد مناقصه ی پروژه بهسازی و تکمیل پارک نبوت در منطقه ۸ نیز بر اساس اعلام رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری ظرف روزهای آتی آماده خواهد شد. همچنین پروژه طراحی و تکمیل ادامه بلوار جمهوری شمالی مطابق برنامه زمان بندی در حال اجراست.

در این نشست زمان تکمیل و بهره برداری از فاز نخست پارک ۷۲ هکتاری با عنوان پارک دانایی به مساحت ۲۳ هکتار، شهریورماه امسال اعلام شد. هم اکنون ۸ هزار متر از ۱۳ هزار متر مربع کف سازی این پارک انجام شده؛ همچنین تجهیزات و مبلمان طرح خریداری و تامین شده است. عملیات خاکی فاز دوم این طرح نیز در حال انجام است.

تمامی مراحل احداث پارک محیط بان غیر از احداث سیلوی ذخیره ی علوفه به پایان رسیده و مجوزهای لازم برای رهاسازی حیوانات در این پارک دریافت شده است. سیلوی ذخیره علوفه نیز با وعده رئیس سازمان سیما و منظر طی دو هفته آتی به پایان می رسد.

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج هم در این نشست بهره برداری از ایستگاه های f  تا k را ظرف شش ماه آینده عنوان کرد.

علی اصغر صلواتی، افتتاح ایستگاه f را عید سعید فطر و افتتاح ایستگاه k  را ظرف دو ماه آینده اعلام کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =