جله

اعضای شورای اسلامی شهر کرج آمادگی مدیریت شهری این کلانشهر برای همکاری با دستگاه قضا در راستای کاهش وقوع جرم را اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، جلسه هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر کرج با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز و رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری با هدف بررسی راهکارهای توسعه همکاری های دو جانبه با محوریت «کاهش خشونت و وقوع جرم در جامعه» تشکیل شد و طی آن طرفین بر اجرایی شدن تفاهم نامه های قبلی تاکید کردند.

اکبرسلیم نژاد رئیس شورای اسلامی شهر کرج در این جلسه با بیان اینکه شهرداریها در راستای کاهش خشونت و وقوع جرم دارای تکلیف و مسئولیت هستند، گفت: امیدواریم با آغاز فصل جدیدی از همکاریها با دستگاه قضا بتوانیم در جهت ارتقای امنیت و کاهش آسیب های اجتماعی گام برداریم و اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان را نسبت به پیامدهای مخرب گرایش به سمت خشونت و اعمال مجرمانه آگاه نماییم.

جعفرداراب خانی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز نیز در این جلسه گفت: این ضرورت احساس می شود که اعضای شوراهای اسلامی شهر و مسئولان شهری، با نقاط جرم خیز شهر و کانون های خیزش جرم آشنا شوند و تحلیل دقیقی از جرایم و آسیب های اجتماعی در شهر داشته باشند چرا که شناخت در این حوزه موجب می شود که در برنامه ریزی های شهری این موارد مدنظر مسئولان قرار گیرد.

این مقام قضایی ضمن تشکر از همراهی شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج در انعقاد تفاهم نامه همکاری های دو جانبه عنوان کرد: از سال های گذشته فرهنگسرای غدیر با هدف پیشگیری از طلاق در اختیار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قرار گرفته که فعالیت های این مرکز در سال ۹۸، منجر به حدود ۱۳ درصد صلح و سازش در بین زوجین البرزی گردید.

یادآور می شود رحیم خستو نایب رئیس، مهدی حاجی قاسمی دبیر اول و احد رسولی خزانه دار شورای اسلامی شهر کرج نیز در این جلسه حضور داشتند و به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

در پایان مقرر گردید تا طرفین اقدامات بیشتری در جهت کاهش خشونت و جرم در این کلانشهر در دستور کار قرار دهند و سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری نیز فعالیت بیشتری در این راستا داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =