خلیلی

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج با اشاره به راه اندازی ۱۰ بازار روز در مناطق محروم کرج، گفت: در هفت منطقه زمین برای روز بازارها جانمایی شده و به زودی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، محمد حسین خلیلی اردکانی با اشاره به اقدامات عمرانی شاخصی که در مناطق شهری کرج با هدف محرومیت‌زدایی انجام می شود، اظهار کرد: معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج در سه سال اخیر پروژه‌هایی را جهت محرومیت‌زدایی در برخی مناطق شهری اجرا کرده است؛ احداث تقاطع غیرهمسطح خیابان شبنم روی نهر دلمبر، بازگشایی محور شمالی بلوار ولیعصر مهرشهر و راه آهن تهران - تبریز، تکمیل بلوار شهید ناصربخت و بهسازی، تکمیل و اتصال بلوار باهنر به بلوار خوارزمی نمونه‌هایی از این پروژه‌ها هستند.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای ساماندهی تپه مراداب یک کمربندی به طول بیش از سه کیلومتر و با عرض ۳۰ متر پیش‌بینی شده که عملیات اجرایی آن رو به اتمام است.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج افزود: از طرفی مناطق مختلف نیز پروژه‌های کوچک‌ مقیاس متعددی داشته‌اند که ریز آمار آن‌ها گسترده است اما به‌طور اجمالی شامل پله گذاری و پیاده‌روسازی، لوله‌گذاری، آسفالت معابر و لکه‌گیری در مناطق محرومی مانند اسلام آباد، حیدرآباد، حصارک، صوفی آباد، حسن آباد می‌شود، همچنین مستقرسازی مخازن مکانیزه زباله در چند منطقه شهری به طور جدی دنبال شده است.

خلیلی اردکانی گفت: در دو سال اخیر سعی شده همزمان با بازگشایی مدارس در مناطق محروم، آسفالت و سرویس بهداشتی مناسب برای آن‌ها فراهم شود ۱۰ سالن ورزشی چندمنظوره نیز در شورای دوره پنجم برای مناطق محروم پیش‌بینی شد که برخی از آن‌ها بهره‌برداری شده است.

وی بیان کرد: در مجموع می‌توان گفت برنامه‌ریزی ‌های شورا در راستای حل مشکل مناطق محروم بوده است؛ البته مناطق محروم کرج گسترده هستند به طوری که حاشیه‌های شهر داخل شهر شده‌اند اما به شکل همان مناطق حاشیه‌ای باقی مانده‌اند و این موضوع حل مجموع مشکلات را سخت کرده است.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج با بیان اینکه مشکلات مناطق محروم یک سیاست کلان استانی و همراهی همه دستگاه‌ها را نیاز دارد،  یادآورشد: مدیریت شهری در حد توان خود سعی کرده جهت بودجه‌های عمرانی را به سمت این مناطق هدایت کند حال اینکه چقدر توانستیم خواسته‌ها را برآورده کنیم باید ارزیابی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =