درختکاری

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به جع آوری سبدهای زباله از مقابل ساختمان‌ها، گفت: به جای سبدهای زباله درخت می‌کاریم.

پیمان بضاعتی پور در گفت‌وگو با پایگاه خبری کرج امروز با اشاره به اینکه هرس زمستانه درختان سطح شهر از اول دی ماه آغاز شده، اظهار کرد: هرس درختان معابر و خیابان‌های شهر از اول این ماه آغاز شده و تا ۱۵ اسفند ادامه دارد.

وی ادامه داد: اگر پس از زمان اعلام شده، شهروندان مشاهده کردند که هرس برخی از درختان انجام نشده می‌توانند موضوع را با سامانه ۱۰۰۰۱۱۴۷ در میان بگذارند تا اقدام لازم برای هرس درختان جا مانده از این طرح صورت بگیرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به اینکه همه درختان نیاز به هرس زمستانه ندارند، توضیح داد: درختانی مثل بید و اقاقیا نیاز به هرس ندارند ولی هرس درختان سوزنی و پهن برگ سطح شهر از طریق اکیپ‌های ویژه در حال انجام است.

بضاعتی پور در پاسخ به اینکه آیا شهروندان می‌توانند درختان مقابل درب‌های منزلشان را هرس کنند، گفت: با توجه به اینکه هرس درخت به اصول خاصی نیاز دارد بهتر است این کار را با نظارت کارشناسان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری انجام دهند.

وی همچنین از کاشت درخت به جای سبدهای زباله جمع آوری شده از جلوی منازل شهروندان خبر داد و افزود: بنا شده از هفته آینده طرح کاشت درختان مثمر و غیر مثمر در جای خالی سبدهای زباله مقابل واحدهای مسکونی اجرایی شود.

بضاعتی پور تاکید کرد: البته قبل از کاشت درخت در فضای خالی شده، بافت خاک باید اصلاح شود تا درخت بتوانند رشد کافی را داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =