خلیلی - کراپ‌شده

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج از بهره برداری دو ایستگاه متروی کرج در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز به نقل از شورای اسلامی شهر کرج، محمدحسین خلیلی اردکانی در خصوص پیشرفت قطار شهری کرج، اظهار کرد: شورای شهر توجه خود را بر این دو ایستگاه F و K (ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی) تمرکز کرده که بلافاصله بعد از بهره‌برداری آن، اجرایی شدن فاز دوم خط دو را آغاز خواهد کرد.

وی گفت: کلنگ پروژه قطار شهری کرج از سال ۱۳۸۵ به زمین زده‌شده و در طول ۱۴ سال اخیر به دلایل مختلف پیشرفتی نکرده است ولی از دوره پنجم تاکنون پیشرفت قابل‌توجهی داشته است به‌طوری‌که مردم رنگ قطار شهری را به چشم خود خواهند دید.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج بابیان اینکه در خط ۲ قطار شهری کرج کار ریل‌گذاری حدفاصل ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا جهانشهر کرج عملیاتی شده است، افزود: این دو ایستگاه تا پایان فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسند.

خلیلی اردکانی با اشاره به برگزاری مستمر کارگروه فنی قطار شهری یادآور شد: متروی کرج یکی از دغدغه‌های مهم شورای پنجم است که فاز نخست قطار شهری (ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی) ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از ۱۳ درصد باقی‌مانده نیز ۷ درصد مربوط به خرید تجهیزات است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تا پایان سال این کار تمام و خط اول راه‌اندازی می‌شود.

وی بابیان اینکه مهم‌ترین تجهیزات مترو خریداری‌شده است، گفت: اعتبار راه‌اندازی قطار شهری کرج به‌صورت مشارکتی توسط شهرداری و دولت تأمین‌شده است و میزان پیشرفت این دو ایستگاه بیش از ۹۰ درصد است که البته برخی حوادث پیش‌بینی‌نشده باعث کند شدن روند پیشرفت پروژه شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =