سلیم نژاد

رئیس شورای اسلامی شهر کرج میزان بودجه ۱۴۰۰ شهرداری کرج را چهار هزار و ۴۴۱ میلیارد تومان اعلام کرد که به تصویب رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز به نقل از شورای اسلامی شهر کرج، اکبر سلیم نژاد با بیان اینکه سال آینده ۶۹ درصد از منابع شهر صرف پروژه های عمرانی خواهد شد و ۳۱ درصد بودجه نیز صرف هزینه های جاری می شود، به تشریح هشت چشم انداز تدوین شده در راستای تصویب بودجه ۱۴۰۰ پرداخت و گفت: در چشم انداز اول شهری زیبا، محصور در فضای سبز، قطب منطقه گردشگری با فرصت های طبیعی، تفریحی و ورزشی با  اعتباری بالغ بر ۱۸۲ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

وی به چشم انداز دوم شهری اشاره کرد و افزود: در این چشم انداز، شهری سالم و پایدار و با نشاط با الگوی مشخص سیمای شهری تعریف شده است که ۱۳۳ میلیارد تومان در این حوزه هزینه خواهد شد. چشم انداز سوم خدمات شهری و نوین و برتر توزیع عادلانه آنها در مناطق دهگانه است که ۱۹۴ میلیارد تومان برای این چشم انداز هزینه خواهد شد. چشم انداز چهارم نیز در حوزه سیستم حمل و نقل عمومی و معابر شهری است که ابر پروژه ها مانند مترو، بزرگراه شمالی و توسعه حمل و نقل عمومی را شامل می شود و ۱۹۴ میلیارد تومان از سرجمع بودجه را شامل می گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: در چشم انداز پنجم شهری علمی دانشگاهی تحقیقاتی با بودجه ۳۹ میلیارد تومانی پیش بینی شده است که در حوزه دانش هزینه خواهد شد، در چشم انداز ششم مسائل فرهنگی اجتماعی شهر با بودجه ای بالغ بر ۶۸ میلیارد تومان هزینه پیش بینی شده است.

سلیم نژاد ادامه داد: به ترتیب بودجه ۴۸ میلیارد تومانی و یک هزار و ۶۷۷ میلیارد تومانی برای چشم اندازهای هفتم و هشتم در زمینه «شهری امن و عدالت محور» و «مدیریت شهری و نهادهای برنامه محور» یعنی حوزه خدمات اداری تخصیص داده شده است.

وی همچنین گفت: از مجموع چشم اندازهای پیش بینی شده ۱۱۳ برنامه اجرایی وجود دارد که برای این تعداد ۵۵۶ ردیف پروژه به مبلغ دو هزار میلیارد ۶۸۹ تومان تخصیص داده شده است که پروژه جدیدی برای سال ۱۴۰۰ تعریف نشده است.

رئیس شورای شهر کرج گفت: با پایان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در جلسات فشرده صبح و عصر کمیسیون تلفیق بودجه و تشکیل کمیته ها و کارگروه های تخصصی و در نظر گرفتن نیازهای شهری و مطالبات مردمی و اولویت های کارشناسی شده، در نهایت پرونده این لایحه با رقم چهار هزار و ۴۴۱ میلیارد تومانی مختومه و مصوب شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =