جلسه 10

رئیس کمیسیون شهرهوشمند، اقتصاد شهری و مشارکت‌های شورای شهر کرج گفت: پنج هزار چک وصول نشده به مبلغ ۲۳۵ میلیارد تومان در شهرداری کرج وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز به نقل از شورای اسلامی شهر کرج، عمار ایزدیار در نطق پیش از دستور دهمین جلسه رسمی شورا که عصر یکشنبه برگزار شد، گفت: تاریخ سر رسید برخی از این چک ها به سال ۷۳ برمی گردد و مبالغ بیشتر چک‌ها مربوط به عوارض صدور پروانه و جرائم کمیسیون ماده ۱۰۰ و تهاتر بوده است.

عضو شورای شهر کرج بیان کرد: متاسفانه برخی از مناطق شهرداری برخلاف ماده ۳۲ آیین نامه قانون شهرداری ها نسبت به صدور پایان کار و حتی مبحث حساب جهت نقل و انتقال اقدام کردند.

ایزدیار با بیان اینکه این امر باعث تضییع حقوق شهرداری و بیت المال شده است، اضافه کرد: از مجموعه مدیریت شهرداری می خواهیم تعداد چک هایی که تا به امروز افزایش داشته و بیش از ۵ هزار چک شده در شرایطی که در مضیقه مالی هستیم را تعیین تکلیف کنند.

وی با بیان اینکه رسانه ها در این باره مطالبه گری کردند، گفت: مبلغ چک های یاد شده باید به حساب بانک های عامل برای دریافت اوراق قطار شهری و موضوعات دیگر ریخته شود.

رئیس کمیسیون شهر هوشمند، اقتصاد شهری و مشارکت‌های شورای شهر کرج یادآور شد: از اقدامات عاجلی که مجموعه مدیریت شهری باید انجام دهد، وصول چک هایی است که بخش عمده ای از آن در شهرداری مرکز وجود دارد.

ایزدیار با بیان اینکه ناگزیریم در مجموعه شهرداری به سمت درآمد پایدار برویم، بیان کرد: سالهاست مجتمع تجاری مهرویلای کرج که مکمل پروژه عمرانی زیرگذر آیت الله هاشمی بوده به صورت نیمه کاره رها شده است.

وی بیان کرد: با کمتر از ۱۰۰ میلیارد تومان این مجتمع تجاری که بیش از ۶ هزار متر مساحت تجاری دارد، قابلیت بهره برداری دارد و می تواند یک درآمد پایدار برای مجموعه مدیریت شهری ما ایجاد کند.

وی در خصوص اراضی ۹۰ قطعه در کلاک که مساحتی در حدود ۳۱ هزار و ۵۰ متر مربع دارد، اضافه کرد: سال ۷۴ زمین شهری این زمین را جهت اجرای طرح فضای سبز به شهرداری واگذار کرده است.

عضو شورای شهر کرج گفت: بخشی از قطعات این زمین در محدوده استحفاظی یا حریم و فاقد کاربری مصوب و قسمتی هم دارای کاربری خدماتی و قسمتی نیز، دارای کاربری تثبیت شده است.

وی با بیان اینکه براساس رای کمیسیون ماده ۱۲ نوعیت این املاک به صورت دایر و باغچه اعلام شده است، افزود: در آن زمان علی رغم اینکه برای تمامی این قطعات برای شهرداری سند رسمی صادر شده اما این املاک در اختیار شهرداری نیست.

ایزدیار بیان کرد: متاسفانه تعدادی از این زمین ها توسط اشخاص حقیقی و حقوقی تصرف شده است و طی سال‌های گذشته و تاکنون با استفاده از خلا مدیریتی منسجم اقدام عاجلی در جهت دخل و تصرف این زمین ها اقدامی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه افرادی این زمین ها را تصرف کردند و گل فروشی و مصالح فروشی دایر کردند، بیان کرد: شهرداری در چند نوبت اقدام حقوقی در این باره انجام داده، اما تا به امروز جهت رفع تصرف آن اقدام جدی نشده است.

عضو شورای شهر کرج با بیان اینکه این اراضی جزو اموال شهرداری و متعلق به حقوق بیت المال است، متذکر شد: حفظ صیانت از بیت المال وظیفه شرعی و قانونی همه ما است و باید رفع تصرف و در اختیار شهرداری قرار بگیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =