بودجه - کراپ‌شده

رئیس اداره تملکات و توافقات شهرداری کرج گفت: بودجه مصوب برای تملکات پروژه‌های شهرداری کرج (مرکز و مناطق) در سال جاری ۱۸۸ میلیارد تومان است.

هاشم زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری کرج امروز اظهار کرد: اداره کل املاک و مستغلات شهرداری کرج در سال ۹۹ توانسته ۲۲۳ درصد بودجه تملکی را جذب کند.

وی با اشاره به اینکه این اداره کل در سال ۹۸ توانسته ۱۸۸ درصد بودجه تملکی را جذب کند، گفت: بودجه مصوب برای تملکات پروژه‌های شهرداری کرج (مرکز و مناطق) در سال جاری  ۱۸۸ میلیارد تومان است. 

رئیس اداره تملکات و توافقات شهرداری کرج با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود، گفت: اداره کل املاک و مستغلات با همکاری مناطق دهگانه توانسته است در سال‌های  ۹۸ و ۹۹ به ترتیب ۱۲۰ درصد و ۱۳۷ درصد جذب بودجه داشته باشد.

وی همچنین از ۴۷ مورد اعمال ماده ۹ (تملک قهری) در مناطق دهگانه و شهرداری مرکز خبر داد و گفت: تمامی این تملکات در راستای بازگشایی شریان‌های شهر و اجرای پروژه‌های عمرانی برای توسعه زیرساخت‌ها صورت گرفته است.

رئیس اداره تملکات و توافقات شهرداری کرج به دو پروژه عمرانی مهم و بزرگ شهرداری اشاره کرد و افزود: بزرگراه شهید سلیمانی (ادامه آزادراه شهید همت) و بلوار ارم ازجمله پروژه‌های بزرگ شهر محسوب می‌شوند که تملکات معارضین در مسیر اجرای آن جز اولویت این اداره محسوب می‌شود.

وی در خصوص وضعیت اراضی واقع‌شده در مسیر بزرگراه شمالی کرج (سردار سلیمانی) گفت: پروژه بزرگراه شمالی به طول ۱۷.۵ کیلومتر با هدف کاهش حجم ترافیک در آزادراه تهران تا غرب کرج با پیشرفت مطلوبی در حال اجرا است که در حال حاضر ۱۴ کیلومتر از اراضی آن آزادسازی شده است.

رئیس اداره تملکات و توافقات شهرداری کرج با اشاره به اینکه بلوار ارم به‌عنوان یکی از طولانی‌ترین شریان‌های شهر و راه مواصلاتی اتوبان تهران - قزوین به مهرشهر و شهرهای جنوبی استان محسوب می‌شود، گفت: در سال گذشته دو هکتار از اراضی در مسیر تعریض بلوار ارم آزادسازی شده و در سال جاری نیز پیگیری های لازم در خصوص حصول توافق با مالکین املاک معارض در دستور کار است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =