مصطفی سعیدی سیرائی - کراپ‌شده

سرپرست شهرداری کرج گفت: یکی از بارزترین جلوه‌های کار جهادی تلاش برای جذب درآمد بیشتر برای شهرداری است.

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز مصطفی سعیدی سیرائی صبح امروز در جلسه شورای برنامه ریزی شهرداری کرج با تاکید بر اینکه کار جهادی از تفکر جهادی نشأت می‌گیرد، اظهار کرد: متاسفانه تفکر جهادی آن طور که باید و شاید در مدیریت شهری نهادینه نشده و امیدواریم با تغییر نگرش مدیران،  شاهد تسریع در روند توسعه شهری و جلب رضایت شهروندان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه کار جهادی تنها در فعالیت‌های یدی خلاصه نمی‌شود، توضیح داد: بدون شک در شرایط فعلی یکی از بارزترین جلوه‌های کار جهادی تلاش برای جذب درآمد بیشتر برای شهرداری است.

سرپرست شهرداری کرج ادامه داد: با توجه به اینکه اجرای بسیاری از پروژه‌ها و طرح‌های پیش بینی شده منوط به تامین اعتبار است، جذب درآمد بیشتر از سوی مناطق، سازمان‌ها و سایر زیر مجموعه‌های شهرداری اقدامی جهادی محسوب می‌شود.

سعیدی سیرائی با بیان اینکه وضعیت درآمدی شهرداری چندان مطلوب نیست، گفت: علی رغم کاهش درآمدها، نمی‌توان خدمت رسانی به شهروندان را تعطیل کرد و از کنار اجرای پروژه‌های مهم و کارساز به سادگی عبور کرد.

لزوم اولویت بندی پروژه‌های شهری 

وی توضیح داد: در شرایط فعلی لازم است که پروژه‌های اولویت دار عمرانی، فرهنگی و ... احصاء و از میان آنها مواردی که اثرگذاری بیشتری دارند، اجرایی شوند.

سرپرست شهرداری کرج تاکید کرد: هرچند پروژه‌های عمرانی تعطیلی بردار نیستند ولی در اجرای آنها هم باید اولویت بندی لازم صورت بگیرد تا بر اساس منابع مالی و امکانات موجود، پروژه‌هایی در اولویت تکمیل قرار بگیرند که بیشترین بهره وری را برای شهر و شهروندان دارند.

سعیدی سیرائی  تسریع در تکمیل پروژه‌های اولویت دار شهری را از دیگر نمونه‌های فعالیت جهادی نام برد و گفت: با این اقدام میزان اعتماد شهروندان به مدیریت شهری افزایش پیدا می‌کند و از این طریق شاهد مشارکت بیشتر آنان در اداره شهر خواهیم بود.

وی در ادامه با تبیین چگونگی فعالیت گروه‌های جهادی اضافه کرد: این گروه‌ها با حضور در مناطق محروم و کم برخوردار، پروژه‌هایی را در مدت زمان محدود اجرا می کنند که در حالت عادی بهره برداری از آنها چند ماه زمان می برد.

سرپرست شهرداری کرج در ادامه به تعامل با گروه‌های جهادی برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: اعضای این گروه‌ها در همکاری با شهرداری بیشتر بر فرهنگسازی، اطلاع رسانی و شفاف سازی در حوزه‌های مرتبط از قبیل مدیریت پسماند، فرهنگ ترافیک، ساخت وسازهای غیرمجاز و ...  متمرکز است.

سیرائی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر لزوم رسیدگی به مطالبات به حق شهروندان تاکید کرد و گفت:  بر اساس گزارش سامانه ۱۳۷ ساکنان مناطق مختلف تاکید زیادی بر آسفالت و لکه گیری معابر، نظافت شهری و جمع آوری به موقع پسماند، مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و توسعه فضای سبز شهری دارند که لازم است در این خصوص اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی توضیح داد: مدیران شهری باید با حساسیت بیشتری نسبت به شناسایی و رفع مشکلات منطقه خود اقدام کنند و در این راستا حفظ کیفیت خدمات رسانی را مورد توجه قرار دهند و این طور نباشد که آسفالت یک خیابان سه ماه پس از لکه گیری مجددا به ترمیم احتیاج پیدا کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =