زباله

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از شهروندان خواسته رطوبت زباله‌ها را در منزل بگیرند تا شاهد کاهش تولید شیرابه باشیم.

حسین کریمی پناه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری کرج امروز با اشاره به اینکه میکروب موجود در شیرابه‌ها ۴۰ هزار برابر بیشتر از زباله‌های معمولی است، اظهار کرد: خانواده‌ها باید تأثیر کاهش رطوبت زباله‌های خانگی را در کاهش تولید شیرابه زباله‌ها بدانند.

وی بابیان اینکه روزانه بیش از هزار و ۵۰۰ تُن زباله به سایت حلقه دره حمل می‌شود و هرچقدر از این حجم کاسته شود یک گام به‌سوی محیط‌زیست سالم‌تر حرکت می‌کنیم، عنوان کرد: کاهش تولید شیرابه‌ها نیز نقش بسزایی در حفاظت از محیط‌زیست دارد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در تشریح مضرات شیرابه در محیط‌زیست گفت: یک لیوان شیرابه زباله قادر است یک درخت تناور را از ریشه خشک کند.

کریمی پناه با اشاره به اینکه درصد بالای رطوبت زباله‌ها باعث تخریب سریع ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و تفکیک زباله نیز می‌شوند، از شهروندان خواست که حتی‌الامکان رطوبت زباله‌ها را در منزل بگیرند و اگر کاستن از حجم رطوبت زباله‌ها در مبدأ انجام شود تأثیر چشمگیری در کاهش شیرابه تولیدی در سایت حلقه دره خواهیم داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =